+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl
+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl

Aktywny weekend rowerowy – Świeradów Zdrój

0
Cena
Od772 PLN
Cena
Od772 PLN
Email*
Liczba osób*
Termin*
*Akceptuję regulamin oraz politykę prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Zapisz

Adding item to wishlist requires an account

1007


Dlaczego warto wybrać Wygoda Active?

 • Atrakcyjne programy aktywnego wypoczynku
 • Profesjonalna organizacja wyjazdów
 • Starannie wyselekcjonowane obiekty noclegowe
 • 20 lat doświadczenia


Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

12 252 09 10

infolinia@wygodaactive.pl

 • Świeradów Zdrój, Sudety Zachodnie, Polska
 • Dostępne w okresie: 19-22.08, 16-19.09, 14-17.10
 • Wiek: 0+
 • 3-dniowy aktywny program na miejscu
 • Program dla początkujących i zaawansowanych
 • Pokoje w góralskim stylu
Aktywny weekend w Górach Izerskich?

Masz ochotę na aktywny weekend na świeżym powietrzu w otoczeniu niesamowitej przyrody Gór Izerskich? Zanurz się w sudecką naturę i podziwiaj imponujące formacje skalne, przemierzając najpiękniejsze trasy rowerowe wytyczone w okolicach Świeradowa-Zdroju. Ta miejscowość, od lat słynąca z wysokiej jakości wód leczniczych, w ostatnich latach zyskała także uznanie tysięcy rowerzystów, którzy mają do wyboru single-tracki i trasy położone na terenie Polski i Czech o różnym stopniu trudności. Dzięki temu okolica oferuje możliwość aktywnego wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i zaawansowanych miłośników dwóch kółek.

Czego możesz oczekiwać?

Codzienne aktywne atrakcje wliczone w cenę pobytu. Na miejscu tour leader towarzyszący grupie. Główną formę aktywną podczas wyjazdu stanowią rowery oraz dla chętnych piesza wycieczka na Stóg Izerski (1 105 m.n.p.m).

 • Spędź wakacje aktywnie
 • Odkryj malownicze Góry Izerskie poprzez wycieczki rowerowe
 • Zrelaksuj się w przytulnych pokojach z góralską atmosferą
Program

Dzień 1Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu (zobacz szczegóły)

Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu od godz. 14:00. Obiadokolacja.

Dzień 2-3Realizacja aktywnego programu (zobacz szczegóły)

Piątek

Początkujący – wyprawa rowerowa o długości 12-18 km (w zależności od wybranych opcji)

W przypadku braku ograniczeń wjazdu do Czech
Dojazd samochodem na parking przy jeziorku Singleterk Centrum (duży parking).  Wyjazd rowerami z Singletrek Centrum, przejazd trasą zieloną 1 (ok. 2 km), zjazd na niebieską 1 (ok. 10km), a następnie przejazd trasą niebieską 2,3 i 4 na Hrebenać (dla chętnych opcja powiększenia pętli o odcinek czerwony Obora o dodatkowe 6,8 km) – 5,6,7 i powrót do bazy Singletrek Centrum. Łączna długość trasy to 12-18 km w terenie. Jest to trasa o niskim stopniu trudności, z niedużymi przewyższeniami.

Singletrek Centrum to dobre miejsce na odpoczynek. Dostępne są ciepłe posiłki, grill, napoje, piwo, sklep rowerowy/serwis, wypożyczalnia oraz pumptrak do ćwiczeń (opcja dla dzieci).

W przypadku ograniczenia wjazdu do Czech
Start wycieczki z niewielkiego parkingu przy granicy polsko-czeskiej. Istnieje możliwość zaparkowania po stronie polskiej, a w przypadku braku miejsca w okolicy w odległości ok. 500 m i 800 m znajdują się dwa alternatywne parkingi, w tym parking przy hotelu Malinowy Dwór (płatny).

Zaraz za przejściem granicznym skręcamy w prawo w szlak zielony, a z niego w prawo w niebieski. Dalsza część trasy pokrywa się z przedstawioną powyżej.

Zaawansowani – wyprawa rowerowa o długości 25-40 km (w zależności od wybranych opcji)

W przypadku braku ograniczeń wjazdu do Czech

Przejazd samochodem na czeską stronę do centrum rowerowego U Kyselky. Przy centrum rowerowym dostępne są: duży parking, ciepłe jedzenie, napoje, wypożyczalnia rowerów TREK i serwis rowerowy.

Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu czerwonym szlakiem z centrum w lewo do góry (2) Novomestska strana do Lomnicy most. Możliwe są dwie opcje przejazdu:

 • przejazd drogą asfaltową 2 i 3 w dół i przejazd płaską trasą do „U Cerveneho Buku” do czerwonego łącznika do Hubertka;
 • zjazd na łatwą technicznie czarną pętlę Około Medence (7km), a następnie przejazd asfaltowym łącznikiem (3) z Livebedsky most do „U Cerveneho Buku” i dalej do Hubertka; 

W Hubertce dostępne jest wyżywienie (płatne). Brak możliwości płacenia kartą, akceptowane są płatności gotówkowe, również w złotówkach.

Z Hubertki rekomendujemy trasę czarną Hejnicky Hreben (12km). To najbardziej malownicza trasa w całym kompleksie, którą charakteryzują piękne ścieżki, mosty, ostańce skalne i lasy. Poziom trudności jest średni, w kierunku trudnego, trasa polecana osobom średniozaawansowanym i ambitnym amatorom. Do pokonania są niewielkie różnice wzniesień. W połowie długości trasy znajduje się Bike Centrum Libverda, które oferuje usługi gastronomiczne.

Dalsza część wycieczki to powrót do Hubertki, a następnie przejazd szeroką drogą (szutrową oraz asfaltową) do Libverdsky most, skąd istnieje możliwość zjazdu trasą asfaltową do czerwonej trasy (1) prowadzącej do centrum U Kyselky lub malowniczą trasą czarną (4) do czerwonej (3,4,5), a następnie czerwoną (1) do centrum u Kyselky.

Dla chętnych istnieje opcja przedłużenia wycieczki o czerwony odcinek Libverdska strana i Ludvykovsky Traverz. To dodatkowe 11 km z dużą liczbą podjazdów.

W przypadku ograniczenia wjazdu do Czech

Początek trasy z parkingu przy przejściu granicznym. Przejazd trasą czerwoną 2,3 przez Rapicky Okruh (2km) do Lomnicky most, a następnie podjazd asfaltem ok. 1,3 km. Na dalszym odcinku możliwe są dwa warianty:

 • przejazd asfaltem 2 i 3 w dół i po płaskim terenie do „U Cerveneho Buku” do czerwonego łącznika do Hubertka;
 • zjazd na łatwą technicznie czarną pętlę Około Medence (7km), a następnie przejazd asfaltowym łącznikiem (3) z Livebedsky most do „U Cerveneho Buku” i dalej do „Hubertka”.

Sobota

Wyprawa rowerowa dla początkujących z opcją dla zaawansowanych

Start z parkingu Czerniawa Zdrój pod Młynicą – obie grupy jadą na pętlę Zajęcznik 15 km (pierwsi startują zaawansowani). To malownicza i kręta trasa po stronie polskiej o poziomie trudności łatwym w kierunku średniego, z niedużymi różnicami wzniesień poza koniecznością pokonania asfaltowo-szutrowego łącznika (5). Na trasie nie są dostępne punkty gastronomiczne  – zalecamy zabranie prowiantu we własnym zakresie.
Powrót na parking, a dla osób chętnych możliwość wjazdu na czarne trasy Nad Czerniawą (13 km). To bardzo malownicze trasy z krętymi ścieżkami wśród drzew, dużą liczbą mostków i łączników umożliwiających skrócenie pętli. Średnia wartość przewyższeń – 7,8,9,10,11, (czerwonym łącznikiem 2 do czarnej 1,2,3,4,5 (tu powrót do parkingu asfaltem – łatwiejszy podjazd – lub czarną (6) – tu miejscami dość trudny technicznie odcinek w terenie.

Dzień 4Wykwaterowanie i powrót (zobacz szczegóły)

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu do godziny 10:00.

Dla chętnych wycieczki do realizacji we własnym zakresie:

 • wyprawa rowerowa – do wyboru powtórka z powyższych pętli;
 • piesza lub gondolowa wycieczka na Stóg Izerski i trekking ok. 7-15 km (w zależności od opcji): przejście trawersem zielonym szlakiem na łącznik i dalej na Smrk (na którym znajduje się wieża widokowa) po czeskiej stronie i powrót na Stóg Izerski (wariant krótszy); dla ambitnych zejście dalej na czeską stronę i wycieczka na Palićnik (piękny kompleks skalny z widokowym balkonem na szczycie) – powrót przez Smrk na Stóg Izerski i zjazd/zejście do Świeradowa Zdroju.
Region

Świeradów-Zdrój położony jest w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich. Miasteczko leży w sercu Gór Izerskich na wysokościach 450 – 650 m n.p.m, słynie z właściwości leczniczych, wyróżnia się bogactwem wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny oraz wyjątkowym mikroklimatem.

Hotel
Pokoje Gościnne Wysoka

Rodzinnie prowadzony, doskonale usytuowany obiekt, pozwalający na relaks w pięknych okolicznościach górskiej przyrody.

Nie ma możliwości udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Położenie(zobacz szczegóły)

Obiekt usytuowany na obrzeżach Świeradowa, w cichym i spokojnym miejscu. Stanowi doskonałą bazę wypadową do tras single treck po stronie polskiej i czeskiej.

Do dyspozycji(zobacz szczegóły)

restauracja, lobby z sofami na piętrze, niewielki pokój gier – piłkarzyki, plac zabaw, kącik kuchenny do wspólnego użytku, parking, WiFi, altanka, palenisko, grill

Kuchnia(zobacz szczegóły)

Śniadania serwowane w formie szwedzkiego bufetu – zimna płyta: sery, wędliny, warzywa, owoce, sałatka oraz jajka. Na ciepło kiełbaski, tarta, oraz na słodko naleśniki lub racuszki. Do tego są różne rodzaje pieczywa, dodatki (keczup, musztarda, chrzan, płatki śniadaniowe, mleko, dżemy, itp.). Do picia na zimno woda i sok, na ciepło kawa, herbata.
Obiadokolacje to posiłki dwudaniowe. Zupa podawana w wazach na stoły. Drugie danie serwowane na talerzach w porcjach, do posiłku sok lub kompot.

Dla dzieci możliwość zamówienia połowy porcji.

Wieczorem możliwość zorganizowania ogniska (prowiant własny).

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu wydawania posiłków będą aktualizowane na bieżąco.

Pokoje

Typu standard: 2-, 3-, 4- lub 5-osobowe, wyposażone są w łóżka pojedyncze, Wi-Fi (gratis), TV, czajnik, łazienkę z prysznicem.

Cena
Cena za pokój
2 osoby dorosłe
1544 PLN
2 osoby dorosłe + dziecko 3-12,99 lat
2216 PLN
2 osoby dorosłe + 2 dzieci 3-12,99 lat
2867 PLN
Poznaj cenę wyjazdu dla swojej rodziny!
Świadczenia

Cena zawiera

 • 3 noclegi
 • program codziennych aktywności rowerowych, zgodnie z opisem
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje serwowane
 • opiekę tour leadera
 • pakiet podstawowy ubezpieczenia Signal Iduna / NNW (NWI+NWS) 10000 PLN + OC 20000 PLN
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • lunchów w trakcie wycieczek
 • kosztu wypożyczenia rowerów
 • innych usług niewyszczególnionych w ofercie

Dopłaty opcjonalne

 • wypożyczenie rowerów

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 4 PLN za osobę (powyżej 14 lat) za noc.