+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl
+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl

Dolomity dla aktywnych – Val di Fiemme 7 dni

0
Cena
Od1 805 PLN
Cena
Od1 805 PLN
Email*
Liczba osób*
*Akceptuję regulamin oraz politykę prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Zapisz

Adding item to wishlist requires an account

572


Dlaczego warto wybrać Wygoda Active?

 • Atrakcyjne programy aktywnego wypoczynku
 • Profesjonalna organizacja wyjazdów
 • Starannie wyselekcjonowane obiekty noclegowe
 • 20 lat doświadczenia


Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

12 252 09 10

infolinia@wygodaactive.pl

 • Val di Fiemme, Dolomity, Włochy
 • Dostępne w okresie: 01.06-30.09.2021
 • Wiek: 0+
 • aktywny program na miejscu
 • Hotel 3***S z basenem
Lato z rodziną w Dolomitach?

Tak, 3 razy tak! Z dala od zgiełku i tłumów będziecie mieli na wyciągnięcie ręki jedne z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Jeżeli macie ochotę na aktywne wakacje z rodziną – nie wahajcie się. Imponujące skalne olbrzymy na tle zieleni lasów wyglądają na niedostępne, a jednak oplecione są siecią ścieżek pieszych i rowerowych o różnych stopniach trudności. Miasteczka, pełne kwiatów, w swym letnim uroku są jeszcze piękniejsze niż zimą. Klimatyczne schroniska gwarantują, że na szlaku będziecie mogli kosztować potraw lokalnej kuchni górskiej i włoskiej na wysokim poziomie. Na rodziny z dziećmi czekają liczne atrakcje i parki rozrywki – jak choćby Cermislandia położona na wysokości 2000 m. n. p. m. z dogodnym dojazdem gondolą.

Czego możesz oczekiwać?

Jest to wyjazd idealny dla rodzin z dziećmi jak również osób szukających wrażeń podczas górskich wędrówek pieszych i rowerowych. Aktywny program który proponujemy dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, wycieczka na Via ferratę zagwarantuje moc adrenaliny a zajęcia jogi oraz wycieczki tematyczne pozwolą na relaks i odpoczynek oraz poznanie kultury i tradycji regionu.  Posiadając kartę Fiemme Guest Card klienci hotelowi mogą skorzystać z kilku wyciągów oraz mają wolny wstęp do wielu zamków i muzeów. Wypoczynek w hotelowym basenie i strefie wellness będzie znakomitym dopełnieniem aktywnych dni.

 • Spędź wakacje aktywnie, korzystając z bogatego programu atrakcji
 • Delektuj się włoską kuchnią i zregeneruj siły w hotelowym centrum wellness
 • Odkryj malownicze Dolomity wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO
Atrakcje podczas wyjazdu
Val di Fiemme na rowerze
Szlaki trekkingowe
Atrakcje dla najmłodszych
Program

Dzień 1Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu, wycieczki po okolicy (zobacz szczegóły)

Przyjazd, zakwaterowanie w hotelu od godz. 14:00. Obiadokolacja.

Dzień 2-7Realizacja aktywnego programu (zobacz szczegóły)

Na każdą wycieczkę należy wcześniej zarejestrować się na stronie: https://www.visitfiemme.it/it/green-emotion/Fiemme-Guest-Card/Prenota-la-tua-esperienza#/esperienze

Każda wycieczka odbywa się z osobnym przewodnikiem. Lunche i dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie.

Program aktywności:

program rowerowy
program trekkingowy
relaks i wycieczki krajoznawcze

Poniedziałek
Łatwa wycieczka na rowerach elektrycznych pozwalająca zapoznać się pod okiem instruktora z pięknymi panoramami Val di Fiemme. Bez dopłat, wypożyczenie roweru E-bike 15 €. Miejsce spotkania Zianno di Fiemme przy Info&Bike Point, o godz. 10:00, powrót ok. godziny 12:00

Piesza wycieczka w masyw Monte Agnello z przewodnikiem. Szlak wiedzie przez formacje skalne powstałe ponad 200 milionów lat temu w wyniku działalności wulkanu. Trasa: wyciąg krzesełkowy Agnello (2178 m) – spacer przez Malga Valbona – Tresca – droga powrotna do wyciągu. Start o godz. 9:30; Powrót ok. godz. 14:30. Stopień trudności: średni. Bez dopłat.

Tradycja i Smak – wycieczka degustacyjna do gospodarstwa produkującego piwo. Miejsce spotkania Masi di Cavalese, lokal Santa godz. 17:00, powrót ok. godz. 18:00. Koszt: FGC 13 € osoba dorosła (zwiedzanie + degustacja). 

Wtorek
Łatwa wycieczka piesza (z wykorzystaniem wyciągów) do wysokogórskiego jeziora BOMBASEL w łańcuchu Lagorai. Odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Start: godzina 8:45, miejsce spotkania kasa biletowa Cavalese lub Fondovalle (Cavalese- Alpe Cermis). Powrót około godz. 15:00. 

LA FERRATA DEI LAGHI – coś dla osób poszukujących wyzwań – przejście eksponowanej grani skalnej zabezpieczonej systemem żelaznych lin, do których pozostajemy przypięci przez cały czas przejścia. Wycieczka dobywa się w towarzystwie lokalnego przewodnika, doświadczenie wspinaczkowe nie jest wymagane, konieczna jest natomiast niezła kondycja i zmysł równowagi. Nieodpowiednie dla osób z lękiem wysokości. Start 8:45 Cavalese – Alpe Cermis obok kasy biletowej Cavalese lub Fondovalle. Koszt wypożyczenia sprzętu  35 € os. dorosła + 10 € dziecko.

E-FAMILY BIKE – łatwa wycieczka rowerowa z przewodnikiem wśród łąk i gospodarstw Val di Fiemme. Rodzice mogą zapoznać się z jazdą na rowerach elektrycznych podczas, gdy dzieci cieszą się jazdą siedząc w wygodnym wózku. Bez dopłat. Wypożyczenie e-bike (2x e-bike dorośli + wózek) 35€.

Środa
Trekking z przewodnikiem do schroniska TORRE DI PISA (2671 m. n. p. m.) w Masywie Latemar. Trasa: Passo Feudo – Schronisko Torre di Pisa – Forcella dei Camosci – Passo Feudo. Start godzina 9:30 Passo Feudo (dojazd z Predazzo gondolą Predazzo- Gardonè + Gardonè-Passo Feudo), powrót godz. 16:00. Stopień trudności: średni/trudny. Minimalny wiek 12 lat. Bez dopłat.

E-BIKE – wycieczka rowerowa w towarzystwie przewodnika po leśnych ścieżkach płaskowyżu Lavazé-Oclini. Możliwość obiadu w schronisku. Koszt przewodnika MTB oraz wypożyczenia rowerów elektrycznych: 30 €. Start: Passo Lavazè 3, przy sklepie Vuerich o godzinie 10:00, planowany powrót godz. 13:00.

Zachód słońca na Cimon de la Pala: piesza wycieczka z Passo Role do Capanna Cervino, z możliwością skosztowania lokalnych produktów w oczekiwaniu na zachód słońca na Cimon de la Pala. Możliwość zakupienia kolacji w schronisku (menu à la carte we własnym zakresie). Miejsce spotkania Passo Role, godzina: w zależności od czasu zachodu słońca. Koszt 6 €.

Czwartek
LA FERRATA DEI LAGHI – druga okazja do pokonania grani skalnej zabezpieczonej systemem żelaznych lin, do których pozostajemy przypięci przez cały czas przejścia. Wycieczka dobywa się w towarzystwie lokalnego przewodnika, doświadczenie wspinaczkowe nie jest wymagane, konieczna jest natomiast niezła kondycja i zmysł równowagi. Nieodpowiednie dla osób z lękiem wysokości. Start 8:45 Cavalese – Alpe Cermis obok kasy biletowej Cavalese lub Fondovalle. Koszt wypożyczenia sprzętu 35 € os. dorosła + 10 € dziecko.

E-FAMILY BIKE – łatwa wycieczka rowerowa z przewodnikiem wśród łąk i gospodarstw Val di Fiemme. Rodzice mogą zapoznać się z jazdą na rowerach elektrycznych podczas, gdy dzieci cieszą się jazdą siedząc w wygodnym wózku. Bez dopłat. Wypożyczenie e-bike (2x e-bike dorośli + wózek) 35€.

JOGA – Idealny czas na relaks i regenerację na łonie natury. Start 16:30 Cavalese, Parco della Pieve, zakończenie 18:00. Wypożyczenie maty 3€.

Piątek
Treking z przewodnikiem z Malga Sass di Valfloriana  w stronę Val Cadino. Poziom trudności: średni. Start 8:30 Cavalese, parking przy dolnej stacji wyciągu. Planowany powrót 17:30. Koszt 5 €.

GEOLOGIA NA ROWERZE. Łatwa wycieczka na e-bike pomiędzy Ziano i Predazzo, umożliwiająca poznanie burzliwej przeszłości geologicznej doliny Fiemme, w towarzystwie eksperta z Muzeum Geologicznego w Predazzo i instruktora rowerów górskich. Wypożyczenie e-bike 15 €.

Tradycja i Smak – wycieczka degustacyjna do gospodarstwa produkującego piwo. Miejsce spotkania Masi di Cavalese, lokal Santa godz. 17:00, powrót ok. godz. 18:00. Koszt: 13 € osoba dorosła (zwiedzanie + degustacja).

TRADYCJA I SMAK: Degustacja 3 lokalnych serów prowadzona przez wykwalifikowanego degustatora. W cenie wybór 3 napojów alkoholowych lub bezalkoholowych, chleb i woda. Start o godz. 18:00 Predazzo, Shop Bar – Statale 48 delle Dolomiti (przy wjeździe do miejscowości Predazzo). Koszt: 13 € dorośli; 8 € dzieci (dzieci poniżej 10 lat nie płacą za degustację).

Sobota
NATURAFTING AVISIO – rafting wzdłuż potoku Avisio w celu odkrycia jego niezwykłego ekosystemu podczas którego przewodnik-ekspert wyjaśnia różnorodność biologiczną rzeki. Start o godzinie 9:00. Miejsce spotkania Cavalese przy basenie miejskim, powrót 13:00. Koszt 50 € dorośli; 35 € dzieci (8-14lat).

Podane ceny (np. koszty wynajęcia rowerów elektrycznych) obowiązują wyłącznie posiadaczy Fiemme Guest Card, karty, którą otrzymają Państwo w hotelu opłacając taksę klimatyczną. Dla osób nie posiadających karty koszt wycieczek i dopłat jest znacząco wyższy.

W razie wątpliwości w kwestiach programu na kolejne dni pomoże Wam recepcja hotelu.

Większość wycieczek opisanych w programie realizowanych jest od początku czerwca do pierwszych tygodni września. Szczegóły:

LA FERRATA DEI LAGHI – organizowana od 29.06-14.09
GEOLOGIA NA ROWERZE – organizowana od 25.06-10.09
W-FAMILY BIKE – organizowana od 10.06-09.09

 

Dzień 8Wykwaterowanie i powrót (zobacz szczegóły)

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu do godziny 11:00.

Region

Dolomity to perła Alp, które przecież same w sobie są niezwykłe. Rozciągają się od granicy austriacko – włoskiej na przełęczy Brenner na południe, aż do Val di Sole i Madonny di Campiglio. Pionowe ściany skalne wznoszące się ponad zalesionymi wzgórzami to typowa dla tego miejsca sceneria, w której rozgrywa się Enrosadira, jeden z najbardziej widowiskowych zachodów słońca na świecie. W każdej dolinie mówi się tu nieco inaczej, inaczej ubiera, gotuje i ozdabia domy. Val di Fiemme słynie z pięknych ścieżek rowerowych i pieszych wokół masywu Latemar, atrakcji dla dzieci i znakomitej kuchni. Koniecznie odwiedzić trzeba Cavalese, stolicę doliny z jej pięknymi zabytkowymi uliczkami, barami, morzem kwiatów i średniowieczną siedzibą Magnifica Communita Val di Fiemme – organizacji, która do dziś ustala tu zasady.

Hotel
Italia ***S

Kameralny, alpejski hotel z zapleczem wellness, oddalony zaledwie 6 km od stolicy doliny – zabytkowego Cavalese. Hotel składa się z dwóch budynków – w jednym znajdują się pokoje, restauracja i bar, natomiast w drugim (budynek Villa Monica – po drugiej stronie uliczki) znajduje się centrum wellness oraz druga część pokoi mieszkalnych. Oficjalna kategoria hotelu ***S.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Położenie(zobacz szczegóły)

Hotel położony w centrum miejscowości Molina di Fiemme, na wysokości około 900 m n.p.m. Oddalony zaledwie 6 km od stolicy doliny – Cavalese.

Do dyspozycji(zobacz szczegóły)

Centrum wellness w Villa Monica: basen (obowiązuje czepek), hydromasaż, łaźnia turecka, sauna, prysznice aromatyczne. Rowery górskie (za darmo), przechowalnia rowerów, E-bike w kwocie 25 €/os/dzień (tylko dla dorosłych), Wi-Fi (gratis), lobby, restauracja, bar, stube, winda, parking (ilość miejsc ograniczona). 

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu korzystania ze strefy wellness zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu

Kuchnia(zobacz szczegóły)

Śniadania: bufet szwedzki, obiadokolacje pierwsze i drugie danie (wybór spośród kilku wariantów), bogaty bufet sałatkowy i gotowane warzywa. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu wydawania posiłków zostaną podane przed rozpoczęciem sezonu.

Fiemme Guest Card(zobacz szczegóły)

Karta Fiemme Guest Card uprawnia do bezpłatnego  korzystania z kolei linowych w dolinie Val di Fiemme (Alpe Cermis, Latemar Pampeago, Latemar Predazzo, Bellamonte-Castelir); bezpłatnego korzystania ze wszystkich regionalnych środków transportu publicznego w Val di Fiemme * dzięki niej może korzystać z wycieczek i zajęć edukacyjnych oferowanych w programie aktywności * bezpłatny wstęp do Palazzo della Magnifica Comunità di Fiemme, Muzeum Geologicznego Dolomitów, Centrum dla zwiedzających w parku przyrody Paneveggio Pale di San Martino. 

Pokoje

Pokój Standard – przeznaczone dla 2-,3-,4 osób; w każdym znajduje się: łazienka z prysznicem, suszarką do włosów; telefon, TV sat, sejf; większość pokoi posiada balkony.

Cena
Cena za osobę w pokoju standard w wybranym terminie
od 12.06 do 09.07
od 1805 PLN
od 10.07 do 06.08
od 1970 PLN
od 07.08 do 20.08
od 2520 PLN
od 21.08 do 03.09
od 1970 PLN
Poznaj cenę wyjazdu dla swojej rodziny!
Świadczenia

Cena zawiera

 • 7 noclegów w podstawowym pokoju
 • wyżywienie: śniadania w formie bogatego bufetu, obiadokolacja serwowana z możliwością wyboru z pośród kilku wariantów
 • korzystanie z hotelowego wellness oraz basenu
 • pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, OC 10 000 EUR, SS (sprzęt sportowy) 2 000 PLN, obejmuje także amatorskie uprawianie sportów oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • napojów do obiadokolacji
 • lunchów w trakcie wycieczek
 • innych usług niewyszczególnionych w ofercie

Dopłaty opcjonalne

 • dopłata do wyższego standardu pokoju
 • zabiegi SPA
 • wypożyczenie rowerów elektrycznych (25€)

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 2,20 € za osobę (powyżej 14 lat) za noc.

Ubezpieczenie rekomendowane

Ubezpieczenie rozszerzone w wariancie: Pakiet Rekomendowany lub Pakiet Super, z dużo szerszym zakresem assistance – sprawdź szczegóły.

Pakiet Rekomendowany – zakres super assistance – KL 35 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, uprawianie sportów wysokiego ryzyka, NNW 15 000 PLN, Bagaż 1 000 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1 500 PLN, OC 25 000 EUR – Cena 1,25 EUR/os./dzień.

Pakiet Super – zakres super assistance – KL 100 000 EUR, w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, uprawianie sportów wysokiego ryzyka, NNW 30 000 PLN, Bagaż 1 500 PLN, SS (sprzęt sportowy) 1500 PLN, OC 50 000 EUR – Cena 2,5 EUR/os./dzień.