+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl
+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl

Wygoda Family – Olandia – aktywne rodzinne wakacje

0
Cena
Od2 071 PLN
Cena
Od2 071 PLN
Email*
Liczba osób*
*Akceptuję regulamin oraz politykę prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Zapisz

Adding item to wishlist requires an account

2084


Dlaczego warto wybrać Wygoda Active?

 • Atrakcyjne programy aktywnego wypoczynku
 • Profesjonalna organizacja wyjazdów
 • Starannie wyselekcjonowane obiekty noclegowe
 • 20 lat doświadczenia


Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

12 252 09 10

infolinia@wygodaactive.pl

 • Prusim, Wielkopolska, Polska
 • Dostępne w okresie: 14-21.08.2021
 • Wiek: 6+
 • 6-dniowy aktywny program na miejscu
 • Osobny program dla dzieci
 • Hotel 4**** z basenem
Dlaczego Wygoda?

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Od 17 lat z powodzeniem organizujemy rodzinne wyjazdy w konwencji Wygoda Family (wcześniej znane jako Mama i Ja) w okresie ferii zimowych. Jest to oferta skrojona na miarę dla rodzin z dziećmi, która pozwala cieszyć się wakacjami i odpoczynkiem zarówno najmłodszym uczestnikom, jak i ich rodzicom. Dzieci pod opieką naszych instruktorów narciarskich rozwijają swoje umiejętności, świetnie się bawiąc. W tym czasie rodzice również mogą cieszyć się odrobiną spokoju podczas urlopu.

W odpowiedzi na liczne pytania, począwszy od ubiegłorocznych wakacji rozszerzyliśmy konwencję Wygoda Family również na sezon letni!

Wy też chcecie aby wakacje z naszymi pociechami były czymś więcej niż tylko plażowaniem? Chcecie widzieć swoje dziecko próbujące swoich sił lub robiące postępy w żeglarstwie, pływaniu, grze w tenisa, jeździe na rowerze? A jednocześnie sami również potrzebujemy odpoczynku w czasie wakacji. W końcu chodzi o to, żeby był to urlop zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.

Decydując się na wyjazd Wygoda Family nie musicie dokonywać wyborów pomiędzy własnym odpoczynkiem a aktywnością dzieci. Pozwólcie, że to my zajmiemy się zorganizowaniem Waszego rodzinnego aktywnego wypoczynku.

JAK TO ROBIMY?

GDZIE I KIEDY?

Wyselekcjonowaliśmy dla Was dwa piękne miejsca, które pomimo, że sporo od siebie oddalone, mają bardzo podobny charakter. Wakacje rozpoczniemy (03.07-10.07) nad krystalicznie czystym, alpejskim jeziorem Miltstatter w austriackiej Karyntii w Hotelu Burgstalller. Na rodzinne wakacje zapraszamy też do Wielkopolski, do krainy 100 jezior w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, do kompleksu hotelowego Olandia (14.08-21.08).

Wybraliśmy ośrodki o kameralnym charakterze, których piękne położenie pozwala korzystać z uroków natury nie musząc jednak rezygnować z wysokiego standardu hotelu i oferowanej infrastruktury. Szczególną wagę przyłożyliśmy do tego aby były to miejsca przyjazne najmłodszym, z infrastrukturą do różnorakich zajęć sportowych (korty tenisowe, basen, boiska, place zabaw, stadnina koni), ukierunkowanych na sport przez zabawę. Nie zaniedbujemy także dorosłych, zadbaliśmy więc o to aby hotele oferowały wysoki standard, dysponowały strefą wellness, strefą wypoczynku czy hotelowym barem. Oba miejsca znajdują się także w bardzo małej odległości od akwenów wodnych.

Czego możesz oczekiwać?

JAK WYGLĄDA DZIEŃ?

Mieszkacie ze swoimi dziećmi w przestronnych rodzinnych pokojach, po śniadaniu Waszym zadaniem jest przygotowanie i ubranie dziecka na zajęcia sportowe.

Wtedy opiekę przejmują instruktorzy. Cały dzień jest z góry zaplanowany. Zajęcia sportowe podzielone są na bloki: tenisowy, wodny, rowerowy oraz na grupy wg poziomów zaawansowania i wieku.  W praktyce zajęcia wyglądają tak, że podczas gdy część dzieci przebywa na korcie tenisowym, inna grupa uczestniczy w zajęciach na wodzie. W środku dnia robimy przerwę na obiad i wtedy proszeni jesteście o towarzyszenie swoim pociechom. Każdego dnia znajdzie się też trochę czasu wolnego na relaks nad wodą czy basenem, wspólną wycieczkę rowerową czy jazdę konną pod okiem hotelowych instruktorów (możliwość rezerwacji przed wyjazdem).

Proponujemy także program aktywny dla dorosłych (szczegóły poniżej).

WAŻNE UWAGI WYGODA FAMILY LATO

Wiek i umiejętności dziecka.

W niektórych przypadkach dzieci poniżej 6 lat (dolna granica wieku dla imprez Wygoda Family) mogą prezentować poziom wystarczający do szkolenia, jednak istotna jest także umiejętność adaptacji w grupie, bez towarzystwa rodziców.

Dodatkowo instruktorzy są uprawnieni do wyłączenia ze szkolenia dziecka w przypadku, gdy po pierwszym dniu zajęć jest widoczne, iż nie ma możliwości włączenia go do grupy najmniej zaawansowanej.

Bardzo prosimy o realną ocenę stopnia umiejętności sportowych w danej dyscyplinie dziecka. Przed wyjazdem skontaktujemy się z Państwem w celu wypełnienia karty informacyjnej opisującą m.in. stopień zaawansowania sportowego dziecka. Umożliwi nam to określenie liczby instruktorów oraz przygotowanie zajęć. Prosimy o przestrzeganie zaleceń dotyczących wymaganego wieku dziecka i jego rozwoju sportowego.

Program dla dorosłych

W tym roku proponujemy specjalny aktywny program dla dorosłych, tak, aby i Wasz dzień był pełen atrakcji. W programie m.in. wycieczki rowerowe, turniej siatkówki, marszobieg i szkolenie tenisowe (zobacz dokładny opis tutaj).

Bezpieczeństwo/ubezpieczenie

Podczas zajęć sportowych wszystkich uczestników obowiązują zasady bezpieczeństwa ogólnie przyjęte przy uprawianiu danej dyscypliny. Wszyscy uczestnicy objęci są ubezpieczeniem TU SIGNAL IDUNA. Dzieci korzystają z hotelowego basenu tylko pod opieką rodziców.

 • Aktywny wypoczynek dla rodzin z dziećmi
 • Atrakcje wodne, tenis i rowery pod okiem polskiej kadry instruktorów, także dla początkujących
 • Wysoki standard obiektu
 • Osobny program aktywnego wypoczynku dla dorosłych
Program

Dzień 1 - sobotaPrzyjazd i zakwaterowanie w hotelu

Zalecany przyjazd do godziny 12:00. Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne z instruktorami, kolacja.

Dzień 2 - niedzielaWycieczka rowerowa nad Wartę, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i wycieczka rowerowa nad Wartę dla dorosłych, obiadokolacja w hotelu.

Wycieczka rowerowa

Na powitanie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego rozejrzyjmy się po okolicy podczas wycieczki rowerowej. Trasa w wersji maxi ma 25 km i wiedzie nad samą Wartę, można ją skrócić do 13 km. 80% trasy wiedzie utwardzonymi lecz nie asfaltowymi drogami w malowniczej scenerii.

Trudność: trasa łatwa, nieliczne odcinki piaszczyste. Łączny czas przejazdu bez przerw, wersja maxi: ok 2-2,5h.

Dzień 3 - poniedziałekWycieczka do Sierakowa, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i wycieczka rowerowa do Sierakowa dla dorosłych, obiadokolacja w hotelu.

Wycieczka rowerowa

Tym razem wygodnie, częściowo asfaltem, częściowo bezdrożami przez lokalne wioski pojedziemy do Sierakowa gdzie można zobaczyć m. in. słynne Stado Ogierów Sieraków.

Trudność: trasa łatwa, nieliczne odcinki piaszczyste. 70% trasy wiedzie asfaltowymi drogami w malowniczej scenerii. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2-2,5 h ( 28 km ), z przerwami całość ok. 4-4,5 h.

Dzień 4 - wtorekJogging lub marszobieg nad Jezioro Lubiwiec, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i zajęcia sportowe dla dorosłych, obiadokolacja w hotelu.

Zajęcia dla dorosłych

Okolica Prusimia zachęca do biegów i nordic walking po okolicznych ścieżkach. Na rozgrzewkę marszobieg, nordic walking lub bieg dla bardziej zaprawionych w bojach – trasa ma ok 8 km. Dobrze zabrać ze sobą strój kąpielowy – czyste jezioro Lubiwiec ma ciekawe, ukryte w dzikich ostępach Parku Krajobrazowego urokliwe plaże na przyjemny odpoczynek z kąpielą.

Czas tam i z powrotem z przerwą na kąpiel to ~ 2h. Po powrocie do Olandii siatkówka plażowa.

Dzień 5 - środaWycieczka rowerowa do Międzychodu, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i wycieczka rowerowa dla dorosłych, obiadokolacja w hotelu.

Wycieczka rowerowa

Liczne wzniesienia i bardzo zróżnicowane krajobrazy na odcinku do Międzychodu nad Jezioro Miejskie dadzą amatorom dwóch kółek możliwość sprawdzenia się w każdym terenie i na każdej nawierzchni.

Trudność: trasa dość trudna z uwagi na odcinki piaszczyste, 70% trasy to bezdroża, ok 30% asfalt. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2-2,5 h (21 km).

Dzień 6 - czwartekPętla po wsiach Wielkopolski, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i wycieczka rowerowa dla dorosłych, obiadokolacja w hotelu.

Wycieczka rowerowa

Tym razem odwiedzimy kilka lokalnych wsi i PGR-ów w scenerii ciągnących się po horyzont pól. Rezerwat Kamionki i Dwór z XVII w. w Mnichach oraz Tama Bobrowa uatrakcyjnią przejazd.

Trudność: trasa łatwa, 80% trasy to asfalt, 20% to drogi utwardzone. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2 h (20-25 km).

Dzień 7 - piątekTurniej siatkówki plażowej, realizacja aktywnego programu dla dzieci

Śniadanie w hotelu, zajęcia sportowe z instruktorami dla dzieci i turniej siatkówki plażowej, obiadokolacja w hotelu.

Turniej

Na zakończenie rozegramy turniej plażówki. Żeby dobrze rozgrzać nogi, dla chętnych jogging – pętla do Popowa. Czas 35-50 min. w zależności od tempa.

Dla chętnych przez wszystkie dni pobytu nie zabraknie też atrakcji takich jak narty wodne, wakeboard, slidery, skutery wodnie itp.

Dzień 8 - sobotaWykwaterowanie i powrót

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, wyjazd.

Region

Region o wyjątkowym bogactwie naturalnym. Dorzecze Warty i liczne jeziora polodowcowe, morenowe wzgórza i ogromne obszary leśne czynią go wyjątkowo atrakcyjnym dla osób ceniących wypoczynek na łonie natury. Lasy w Wielkopolsce zajmują jedną czwartą regionu, największy z nich, Puszcza Notecka, to drugi co do wielkości kompleks leśny w Polsce. Stolica regionu, Poznań, warta jest odwiedzenia nie tylko ze względu na piękny renesansowy ratusz i uroczą starówkę, ale także jeden z pierwszych ośrodków władzy w dawej Polsce, Ostrów Tumski, z najstarszą w kraju katedrą, gdzie wg tradycji pochowani zostali Mieszko I i Bolesław Chrobry.

Hotel
Olandia ****

Hotel oferuje najwyższy standard i liczne możliwości dla rodzin z dziećmi. Kącik zabaw, boisko, plaża, piłkarzyki, plac zabaw – to tylko niektóre z dostępnych na miejscu rozrywek. Na terenie Olandii znajduje się również mini ZOO, co daje dzieciom możliwości bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, a także Skansen Olenderski, dzięki czemu istnieje możliwość poznania historii rozwoju polskiej gospodarki pozamiejskiej. Obiekt nie posiada oficjalnej kategoryzacji, ponieważ jest obiektem zabytkowym pod opieką konserwatora zabytków. Wg naszej oceny, obiekt oferuje standard ****.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Położenie(zobacz szczegóły)

Hotel położony jest w malowniczym zakątku Polski, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym w otulinie Puszczy Noteckiej. Dostęp do jeziora możliwy bezpośrednio z terenu hotelu.

Do dyspozycji(zobacz szczegóły)

Do dyspozycji gości znajduje się plaża, leżaki, plac zabaw, kącik dla dzieci, piłkarzyki. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość korzystania z boiska sportowego (poza zajęciami programowymi), restauracji, minigolfa, SPA, koni, sportów wodnych. Przepiękna okolica oferuje ścieżki rowerowe (możliwość wypożyczenia rowerów), trasy biegowe i do Nordic Walking, a także lasy, w których można znaleźć mnóstwo grzybów. Jezioro Kuchenne to jezioro rynnowe o powierzchni ok. 32 hektarów, cechujące się dużą czystością. Nad jeziorem znajduje się szeroka, piaszczysta plaża strzeżona oraz kąpielisko, możliwość wypożyczenia kajaków lub rowerków wodnych.

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu korzystania ze strefy wellness będą aktualizowane na bieżąco.

Kuchnia(zobacz szczegóły)

Olandia oferuje kuchnię opartą o naturalne produkty prosto od regionalnych dostawców. O przygotowanie naturalnych i smacznych dań troszczą się najlepsi szefowie kuchni. Menu przygotowane jest również z myślą o najmłodszych gościach, z możliwością uwzględnienia różnych diet na życzenie klienta. 

Śniadania (w formie bufetu) i obiadokolacje – zupy i drugie dania w formie bufetu (bufet ciepły i zimny). Do śniadania napoje – kawa, herbata, soki, do obiadokolacji podawana jest woda z cytryną. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. 

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu wydawania posiłków będą aktualizowane na bieżąco.

Pokoje

Dla naszych gości zarezerwowaliśmy przestronne, w pełni wyposażone 2, 3 i 4 osobowe pokoje w wysokim standardzie. W pokojach znajdują się komfortowe łóżka oraz wygodne rozkładane kanapy i fotele. W przypadku pokoi 4 osobowych pokój posiada łóżko małżeńskie oraz rozkładaną dwuosobową sofę (z przeznaczeniem dla dzieci). W każdym pokoju znajduje się telewizor, dostęp do WiFi, łazienka z prysznicem, ręczniki oraz suszarka do włosów. W przypadku dziecka w wieku do 2 lat- istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka. Koszt 250 zł. Na życzenie klienta w pokoju mogą pojawić się zabezpieczenia kontaktów, czajnik elektryczny, dodatkowe koce lub poduszki.

Cena
Łączna cena dla 4 osób - dla rodziny 2+2 (dzieci 6-12,99 lat)
03-10.07
od 8284 PLN
10-17.07
od 8284 PLN
14-21.08
od 8284 PLN
21-28.08
od 8284 PLN
Poznaj cenę wyjazdu dla swojej rodziny!
Świadczenia

Cena zawiera

 • 7 noclegów zgodnie z wybranym terminem
 • pakiet Wygoda Family dla dzieci w wieku 6-15,99 lat
 • pakiet dla dorosłych
 • wyżywienie: 7x śniadania, 7xobiadokolacje
 • korzystanie z hotelowego centrum wellness
 • pakiet podstawowy ubezpieczenia Signal Iduna / NNW (NWI+NWS) 10000 PLN + OC 20000 PLN
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Pakiet Wygoda Family dla dzieci w wieku 6-15,99 lat zawiera

 • naukę lub doskonalenie gry w tenisa
 • zajęcia i aktywności na wodzie
 • zajęcia ogólnosportowe, typu: rowery, piłka nożna, siatkówka

Pakiet dla dorosłych zawiera

 • grupowe lekcje tenisa (1,5h dziennie)
 • wycieczki rowerowe zgodnie z programem dla dorosłych
 • zajęcia ogólnosportowe zgodnie z programem dla dorosłych

Cena nie zawiera

 • napojów do obiadokolacji
 • odpłatności za zabiego kosmetyczne
 • lekcji jazdy konnej
 • innych usług niewyszczególnionych w ofercie

Dopłaty opcjonalne

 • dopłata do wyższego standardu pokoju
 • zabiegi SPA

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 1,70 PLN za osobę (powyżej 16 lat) za noc.