+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl
+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl

Wyjazd rowerowy Jaworze – SPA Jawor

0
Cena
Od887 PLN
Cena
Od887 PLN
Email*
Liczba osób*
Termin*
*Akceptuję regulamin oraz politykę prywatności.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Zapisz

Adding item to wishlist requires an account

462


Dlaczego warto wybrać Wygoda Active?

 • Atrakcyjne programy aktywnego wypoczynku
 • Profesjonalna organizacja wyjazdów
 • Starannie wyselekcjonowane obiekty noclegowe
 • 20 lat doświadczenia


Masz pytanie?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

12 252 09 10

infolinia@wygodaactive.pl

 • Jaworze k. Bielska Białej, Beskidy, Polska.
 • Dostępne w okresie: 16.06 - 18.09.
 • Wiek: 8+.
 • 2-dniowy aktywny program na miejscu.
 • 2 wycieczki rowerowe w trakcie pobytu.
 • Hotel SPA Jawor, wellness i basen.
Rowerowy weekend w Beskidzie Śląskim?

Masz ochotę na aktywny weekend na świeżym powietrzu w otoczeniu niesamowitej przyrody Beskidów i Śląska Cieszyńskiego? Zanurz się w górską naturę przemierzając najpiękniejsze trasy rowerowe wytyczone przez naszego trenera i instruktora Marcina. Trasy w okolicach Bielska Białej i Ustronia. Jaworze gdzie mieszkamy znane jest z walorów i tradycji uzdrowiskowych. Przykładem są tutejsze sanatoria, domy wczasowe czy nowo otwarta tężnia solankowa, która wraz z siłownią, amfiteatrem, placami zabaw i parkami tworzy oryginalny kompleks i zachęca do aktywnego wypoczynku. Marcin, z urodzenia Jaworzanin wytyczył kilka bardzo ciekawych tras rowerowych. W trakcie przejazdu pokaże nam to co najlepsze w okolicy. Przygotowaliśmy 3 trasy o długości 38, 26 i 15 kilometrów. Trasy są nie oznakowane ale nie mamy się o co martwić – mamy ze sobą przecież instruktora, który zadba o nas na trasie!

Wyjazd rowerowy dla każdego! na klasykach!

* Pamiętaj! na ten wyjazd musisz zabrać swój rower.
* Typ roweru? Jazda na tzw. klasykach (MTB/Cross/Trekking).
* Trasy? Rekreacyjne dla każdego, acha! nie są znakowane – zobacz profil i opis w ramowym programie wyjazdu.
* Program przejazdu to autorski pomysł naszego trenera i instruktora Marcina Piętki – więcej o Marcinie.
* Sugerujemy zabrać dwa komplety ciuchów rowerowych w razie niepogody.
* Nie zapomnij o kasku, okularach i zapasowej dętce lub zestawie naprawczym.
* Trasę przejedziemy wspólnie z lokalnym opiekunem grupy znającym szlak!
* Ubezpieczenie NW i OC w cenie wyjazdu.

Czego możesz oczekiwać?

Poznaj z nami okolice Bielska Białej, Jaworza i Ustronia. Na miejscu tour leader towarzyszący grupie. Główną formę aktywną podczas wyjazdu stanowią rowery. Przewodnik i instruktor poprowadzi Cię trasą specjalnie przygotowaną dla klinetów Wygoda Active.

Ruszając z Jaworza, mamy do dyspozycji 3 trasy:

 • „Nad Brennicę, nad Wisłę i powrót Rezerwatem Łańskiego Potoku”
 • „Pętla Wokół Zapory, Schronisko na Dębowcu i Las Cygański”
 • „Poznajemy Jaworze”

W sumie możemy wspólnie przejechać 80 km. Ich duża różnorodność daje pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy opis w programie.

 • Spędź wakacje aktywnie weekend
 • Przejedź 80 km w dwa dni.
 • Zregeneruj siły w hotelowym SPA
 • Odkryj malownicze Beskidy
Ramowy program imprezy

Aktywność dzień po dniu - zobacz szczegóły

W zależności o wybranej oferty program przygotowany jest dla osób przyjeżdzających na 3 noclegi/4 dni lub 2 noclegi/3 dni.

Jesli wybrałaś(eś) ofertę 2 noclegi/3 dni – patrz poniżej – zaczynasz program od dnia 2 – musisz byc na miejscu nie pózniej niż 9:30. Po przyjeździe do hotelu, przebierasz się i ruszasz w trasę – zakwaterowanie w obiekcie po powrocie z wycieczki rowerowej.

Dzień 1

dla programu 3 noclegi/4 dni

Przyjazd, zakwaterowanie możliwe od godziny 14:00. Pobyt rozpoczynamy obiadokolacją, na którą zapraszamy między 18:00-19:00.


 

Dzień 2

Dla programu 3 noclegi/4 dni: dzień rozpoczynamy śniadaniem,

Dla programu 2 noclegi/3 dni to pierwszy dzień imprezy! Musisz dotrzeć do hotelu nie pózniej niż 9:30, po przyjazdzie przebierasz się i ruszasz na trasę – zakwaterowanie w hotelu po powrocie z wycieczki rowerowej.

Około 10:00 spotkanie z przewodnikiem, prezentacja trasy. Powiemy o ważnych punktach na trasie, o tym co należy ze sobą zabrać (pamiętaj o zapasowej dętce), dalej dokonamy przeglądu i regulacji rowerów – poprawki ustawień tak aby przejazd był dla każdego bezpieczny i komfortowy.

 

Startujemy z hotelowego parkingu, o 10:30.

Nasza trasa:

 • „Nad Brennicę, nad Wisłę i powrót Rezerwatem Łańskiego Potoku”

 

Zobacz trasę przejazdu: 

 

Profil trasy:

 • Dystans: 38 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: ŁATWA.
 • Czas: 2-3h jazdy + 2h czasu na przerwy, łącznie do 5h
 • Nawierzchnia: Asfalt, szuter, krótkie (łatwe) odcinki drogi leśnej

 

Przebieg trasy:

 • Spod hotelu ruszamy w kierunku Jaworza Nałęża. Na początku drogą lokalną, później nieuczęszczaną, o pofałdowanej nawierzchni drogą leśną jedziemy przez gęsty Las Szpotawicki do miejscowości Górki Wielkie gdzie piękną (asfaltową) dróżką wijącą się wzdłuż czystej rzeki Brennicy ( super opcja postoju na kąpiel ) dojeżdżamy do Chaty Chlebowej https://www.chlebowachata.pl/ . Tam robimy pauzę, zwiedzamy, kosztujemy lokalnych podpłomyków i maślanki, po czym ruszamy dalej nad Wisłę! Podjeżdżamy na wysoko położoną wieś Lipowiec skąd rozpościera się panorama na Śląsk Cieszyński. Kilkanaście minut później jesteśmy nad Wisłą. Można usiąść, rozprostować kości, nawet wykąpać się. To najdalej wysunięty punkt naszej wycieczki. Ruszamy dalej i kilkanaście minut później zawijamy do Cukierni Bajka gdzie robimy zasłużoną przerwę na kawę, lody czy dobre lokalne ciacho. Stamtąd ostatni, bardzo malowniczy etap wiodący przez bezdroża Górek Wielkich, Grodźca, Rezerwat Dolina Łańskiego Potoku i wieś Biery do Jaworza. Nie powinniśmy tu napotkać na niemal żaden samochód. Naszą wycieczkę kończymy na parkingu hotelowym.

Popołudnie przeznaczamy na regeneracje na basenie, polecamy również spacer do parku zdrojowego i tężni.
Kolacja w godzinach 18:00-19:00


Dzień 3

Po śniadaniu o 10:00, spotkanie z przewodnikiem, prezentacja trasy. Powiemy o ważnych punktach na trasie, o tym co należy ze sobą zabrać (pamiętaj o zapasowej dętce), dokonamy regulacji rowerów – poprawki ustawień tak aby przejazd był dla każdego bezpieczny i komfortowy.

 

Startujemy z hotelowego parkingu, o 10:30.

 

Nasza trasa:

 • „Pętla Wokół Zapory, Schronisko na Dębowcu i Las Cygański”

 

Zobacz trasę przejazdu:

 

Profil trasy:

 • Dystans: 25 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: NIECO TRUDNIEJSZA (z możliwością ominięcia górzystych wariantów).
 • Czas: 2-3h jazdy + 2h czasu na przerwy, łącznie do 5h
 • Nawierzchnia: Szuter, asfalt, drogi leśne. Warianty (wiodące równolegle do tych samych celów wycieczki) do wyboru: górzyste lub łatwiejsze pagórkowate.

 

Przebieg trasy:

 • Asfaltowymi uliczkami samego podnóża Beskidu Śląskiego przemieszczamy się do najwyżej położonych miejsc Bielska Białej. Podjeżdżamy do Schroniska PTTK na Dębowcu i na tarasie widokowym z panoramą Bielska Białej i Bramy Wilkowickiej siadamy na zasłużoną kawę z lokalną szarlotką. Po przerwie górskimi drogami przecinamy stoki Szyndzielni w kierunku Cygańskiego Lasu gdzie zobaczymy m.in. dawną skocznię narciarską i przejedziemy się łatwymi odcinkami słynnych dla tej okolicy ścieżek rowerowych. Wracamy w kierunku Jaworza by zatrzymać się w zasługującym na przerwę regeneracyjną miejscu jakim jest Zapora na Zbiorniku Wielka Łąka. Po ostatnim przystanku wracamy do bazy albo wariantem łatwym, klasycznym albo nietrudnym jednak górskim którego pokonanie wynagrodzi panorama ciągnąca się po Jezioro Goczałkowice i Śląsk, naprawdę warto!

Popołudnie przeznaczamy na regeneracje na basenie, polecamy również spacer do parku zdrojowego i tężni.
Kolacja w godzinach 18:00-19:00


Dzień 4

Śniadanie.
Wykwaterowanie do godziny 10:00, powrót do domu.

 

Proponowane trasy alternatywne (jazdy indywidualne we własnym zakresie)

 • „Poznajemy Jaworze”

 

Zobacz trasę przejazdu:

 

Profil trasy:

 • Dystans: 15 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: ŁATWA
 • Czas: 2-2,5h z przerwami

Przebieg trasy:

 • Aby poczuć klimat miejsca i walory uzdrowiskowe Jaworza, na dobry początek runda wokół Jaworza. Spod hotelu przejedziemy ul. Panoramiczną do potoku Wapienicy, stamtąd ścieżką rowerową wzdłuż potoku i malowniczą pagórkowatą drogą do Tężni Solankowej. Kilkunastominutowy spacer uzupełni nasz zapas jodu na kilka dobrych tygodni. Wsiadamy na nasze rowery i wąskimi uliczkami przez Amfiteatr, Park Zdrojowy, stare zabudowy PGR-u , podnóże Młyńskiej Kępy i Góry Goruszka pięknymi łąkami wracamy do bazy.

Proponowane trasy przejazdu - zobacz szczegóły

„Nad Brennicę, nad Wisłę i powrót Rezerwatem Łańskiego Potoku”

Zobacz trasę przejazdu: 

Profil trasy:

 • Dystans: 38 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: ŁATWA.
 • Czas: 2-3h jazdy + 2h czasu na przerwy, łącznie do 5h
 • Nawierzchnia: Asfalt, szuter, krótkie (łatwe) odcinki drogi leśnej

Przebieg trasy:

 • Spod hotelu ruszamy w kierunku Jaworza Nałęża. Na początku drogą lokalną, później nieuczęszczaną, o pofałdowanej nawierzchni drogą leśną jedziemy przez gęsty Las Szpotawicki do miejscowości Górki Wielkie gdzie piękną (asfaltową) dróżką wijącą się wzdłuż czystej rzeki Brennicy ( super opcja postoju na kąpiel ) dojeżdżamy do Chaty Chlebowej https://www.chlebowachata.pl/ . Tam robimy pauzę, zwiedzamy, kosztujemy lokalnych podpłomyków i maślanki, po czym ruszamy dalej nad Wisłę! Podjeżdżamy na wysoko położoną wieś Lipowiec skąd rozpościera się panorama na Śląsk Cieszyński. Kilkanaście minut później jesteśmy nad Wisłą. Można usiąść, rozprostować kości, nawet wykąpać się. To najdalej wysunięty punkt naszej wycieczki. Ruszamy dalej i kilkanaście minut później zawijamy do Cukierni Bajka gdzie robimy zasłużoną przerwę na kawę, lody czy dobre lokalne ciacho. Stamtąd ostatni, bardzo malowniczy etap wiodący przez bezdroża Górek Wielkich, Grodźca, Rezerwat Dolina Łańskiego Potoku i wieś Biery do Jaworza. Nie powinniśmy tu napotkać na niemal żaden samochód. Naszą wycieczkę kończymy na parkingu hotelowym.

 

„Pętla Wokół Zapory, Schronisko na Dębowcu i Las Cygański”

Zobacz trasę przejazdu: 

Profil trasy:

 • Dystans: 25 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: NIECO TRUDNIEJSZA (z możliwością ominięcia górzystych wariantów).
 • Czas: 2-3h jazdy + 2h czasu na przerwy, łącznie do 5h
 • Nawierzchnia: Szuter, asfalt, drogi leśne. Warianty (wiodące równolegle do tych samych celów wycieczki) do wyboru: górzyste lub łatwiejsze pagórkowate.

Przebieg trasy:

 • Asfaltowymi uliczkami samego podnóża Beskidu Śląskiego przemieszczamy się do najwyżej położonych miejsc Bielska Białej. Podjeżdżamy do Schroniska PTTK na Dębowcu i na tarasie widokowym z panoramą Bielska Białej i Bramy Wilkowickiej siadamy na zasłużoną kawę z lokalną szarlotką. Po przerwie górskimi drogami przecinamy stoki Szyndzielni w kierunku Cygańskiego Lasu gdzie zobaczymy m.in. dawną skocznię narciarską i przejedziemy się łatwymi odcinkami słynnych dla tej okolicy ścieżek rowerowych. Wracamy w kierunku Jaworza by zatrzymać się w zasługującym na przerwę regeneracyjną miejscu jakim jest Zapora na Zbiorniku Wielka Łąka. Po ostatnim przystanku wracamy do bazy albo wariantem łatwym, klasycznym albo nietrudnym jednak górskim którego pokonanie wynagrodzi panorama ciągnąca się po Jezioro Goczałkowice i Śląsk, naprawdę warto!

 

„Poznajemy Jaworze”

Zobacz trasę przejazdu:

Profil trasy:

 • Dystans: 15 km z możliwością skrócenia / wydłużenia wariantu trasy.
 • Trudność: ŁATWA
 • Czas: 2-2,5h z przerwami

Przebieg trasy:

 • Aby poczuć klimat miejsca i walory uzdrowiskowe Jaworza, na dobry początek runda wokół Jaworza. Spod hotelu przejedziemy ul. Panoramiczną do potoku Wapienicy, stamtąd ścieżką rowerową wzdłuż potoku i malowniczą pagórkowatą drogą do Tężni Solankowej. Kilkunastominutowy spacer uzupełni nasz zapas jodu na kilka dobrych tygodni. Wsiadamy na nasze rowery i wąskimi uliczkami przez Amfiteatr, Park Zdrojowy, stare zabudowy PGR-u , podnóże Młyńskiej Kępy i Góry Goruszka pięknymi łąkami wracamy do bazy.
Region

Jaworze koło Bielska-Białej. Ta niewielka lecz urokliwa miejscowość położona jest w obrębie Pogórza Cieszyńskiego, u północnego progu Beskidu Śląskiego. Jaworze znane jest z walorów i tradycji uzdrowiskowych. Świetnym na to przykładem są tutejsze sanatoria, domy wczasowe czy nowo otwarta tężnia solankowa, która wraz z otwartą siłownią, amfiteatrem, placami zabaw i parkami tworzy oryginalny kompleks i zachęca do aktywnego wypoczynku całej rodziny. Jaworze to idealna baza wypadowa na Błatnią oraz Klimoczok i Szyndzielnię. Dla nas oczywiście punkt startowy i końcowy wycieczek rowerowych.

Hotel
Hotel SPA Jawor

Hotel SPA Jawor to miejsce, które zapewni harmonię, spokój oraz doda sił i energii. Domeną obiektu jest SPA & Wellness z jacuzzi, malowniczym basenem, salą fitness oraz dużym centrum rekreacyjnym (korty tenisowe). Hotel posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Oficjalna kategoria ****.

Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Położenie(zobacz szczegóły)

Hotel SPA Jawor leży w miejscowości znanej ze specyficznego mikroklimatu – w Jaworzu, koło Bielska – Białej. Jaworze posiadało status uzdrowiska. Hotel znajduje się u podnóża góry Błatnia, wśród lasów z urokliwymi dolinami. Stanowi doskonałe miejsce zarówno dla osób poszukujących wypoczynku jak i miłośników aktywnej turystyki.  Jaworze to nieduża ale urokliwa miejscowość położona jest w obrębie Pogórza Cieszyńskiego, u północnego progu Beskidu Śląskiego. Jaworze znane jest z walorów i tradycji uzdrowiskowych. Świetnym na to przykładem są tutejsze sanatoria, domy wczasowe czy nowo otwarta tężnia solankowa, która wraz z otwartą siłownią, amfiteatrem, placami zabaw i parkami tworzy oryginalny kompleks i zachęca do aktywnego wypoczynku całej rodziny.

Do dyspozycji(zobacz szczegóły)

Możliwość korzystania z basenu, kompleks saun, jacuzzi, sali fitness, kompleksu sportowego, przechowalni rowerów, punktu serwisowego dla rowerów z opcją mycia rowerów.

UWAGA: Z uwagi na zmieniające się przepisy, ewentualne regulacje dotyczące sposobu korzystania ze basenu będą aktualizowane na bieżąco.

Kuchnia(zobacz szczegóły)

Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego – pieczywo, ciasta, nabiał, wędliny, warzywa, owoce, dania na gorąco, dodatki. Napoje: woda, soki owocowe, kawa, herbata. Obiadokolacja (w zależności od ilości osób w obiekcie) w formie bufetu lub serwowana do wyboru 1 zupa, 1 drugie danie, 1 deser.

Pobyt rozpoczynamy obiadokolacją i kończymy śniadaniem.

Pokoje

Pokoje 1, 2 osobowe typu standard z opcją dostawki – wyposażone w łazienkę (w pokojach 2 osobowych – wanna z wnęką prysznicową, w pokojach 1 osobowych – z kabiną prysznicową), klimatyzację w pokojach 2 osobowych, telefon, mini bar, sejf.

Doba hotelowa zaczyna się o 14:00 i kończy o 11:00.

Cena
Cena dla 2 osób w pokoju 2-osobowym standard w wybranym terminie
17.06.2022 - 19.06.2022 (2 noclegi)
1775 PLN
08.07.2022 - 10.07.2022 (2 noclegi)
1775 PLN
19.08.2022 - 21.08.2022 (2 noclegi)
1775 PLN
09.09.2022 - 11.09.2022 (2 noclegi)
1775 PLN
16.09.2022 - 18.09.2022 (2 noclegi)
1775 PLN
Cena dla 2 osób w pokoju 2-osobowym standard w wybranym terminie
16.06.2022 - 19.06.2022 (3 noclegi)
2366 PLN
07.07.2022 - 10.07.2022 (3 noclegi)
2366 PLN
18.08.2022 - 21.08.2022 (3 noclegi)
2366 PLN
08.09.2022 - 11.09.2022 (3 noclegi)
2366 PLN
15.09.2022 - 18.09.2022 (3 noclegi)
2366 PLN
Cena dla 2 osób + dziecka 7-11,99 lat w pokoju standard w wybranym terminie
17.06.2022 - 19.06.2022 (2 noclegi)
2274 PLN
08.07.2022 - 10.07.2022 (2 noclegi)
2274 PLN
19.08.2022 - 21.08.2022 (2 noclegi)
2274 PLN
09.09.2022 - 11.09.2022 (2 noclegi)
2274 PLN
16.09.2022 - 18.09.2022 (2 noclegi)
2274 PLN
Cena dla 2 osób + dziecka 7-11,99 lat w pokoju standardowym w wybranym terminie
16.06.2022 - 19.06.2022 (3 noclegi)
3272 PLN
07.07.2022 - 10.07.2022 (3 noclegi)
3272 PLN
18.08.2022 - 21.08.2022 (3 noclegi)
3272 PLN
08.09.2022 - 11.09.2022 (3 noclegi)
3272 PLN
15.09.2022 - 18.09.2022 (3 noclegi)
3272 PLN
Poznaj cenę wyjazdu dla swojej rodziny!
Świadczenia

Cena zawiera

 • 2 lub 3 noclegi w pokoju (w zależności od wybranej oferty)
 • 2 wycieczki rowerowe z opieką instruktora - jazda własnym rowerem MTB / Cross lub Trekking.
 • opiekę lidera
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • pakiet podstawowy ubezpieczenia Signal Iduna / NNW (NWI+NWS) 10000 PLN + OC 20000 PLN
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • możliwość korzystania z basenu, Wi-Fi w hotelu

Cena nie zawiera

 • napojów do obiadokolacji
 • opłaty klimatycznej
 • lunchów w trakcie wycieczek
 • innych usług niewyszczególnionych w ofercie
 • wypożyczenia roweru
 • miejsca parkingowego

Dopłaty opcjonalne

 • zabiegi , masaże
 • oplata z pupila 45 PLN/doba - wymagane zgłoszenie przed przyjazdem
 • monitorowany parking 10 PLN/doba

Dodatkowe opłaty i inne koszty

Dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest opłata miejscowa pobierana od osób fizycznych przebywających w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowości Jaworze w wysokości 2,00 PLN – za każdą rozpoczętą dobę pobytu.