+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl
+ 48 12 252 09 10 infolinia@wygodaactive.pl

Rodzinne aktywne
wakacje

lekcje tenisa
aktywności na wodzie
rowery
zajęcia także dla dorosłych!

Od 17 lat  organizujemy rodzinne wyjazdy w konwencji Wygoda Family (dawniej pod nazwą Mama i JA). Rozpoczynaliśmy od wyjazdów narciarskich ze szkoleniami, później wprowadziliśmy także letnią wersję tych wyjazdów.Niezmiennie, są to wakacje dla rodzin z dziećmi skrojone na miarętak, by odpoczynkiem i aktywnością mogli się cieszyć zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice. Dzieci pod fachową opieką naszych wykwalifikowanych instruktorów rozwijają swoje umiejętności sportowe (tenis, rowery, sporty wodne) świetnie się bawiąc. W tym czasie rodzice również mogą cieszyć się odrobiną spokoju i każdego dnia korzystać z niezależnego programu sportowego dla dorosłych. Sprawdźcie szczegóły.

Wy też chcecie aby wakacje z naszymi pociechami były czymś więcej niż tylko plażowaniem?

Chcecie widzieć swoje dziecko próbujące swoich sił lub robiące postępy w żeglarstwie, pływaniu, grze w tenisa, jeździe na rowerze?

A jednocześnie sami również potrzebujemy odpoczynku w czasie wakacji. W końcu chodzi o to, żeby był to urlop zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.

Aktywne wakacje dla całej rodziny!

Decydując się na wyjazd Wygoda Family nie musicie dokonywać wyborów pomiędzy własnym odpoczynkiem a aktywnością dzieci. Pozwólcie, że to my zajmiemy się zorganizowaniem Waszego rodzinnego aktywnego wypoczynku.

Jak było w poprzednich latach?

Szczegóły

Dla kogo?

Konwencja Wygoda Family Lato przeznaczona jest więc dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 16 lat, ceniących sobie aktywny wypoczynek w pięknym miejscu.

Gdzie i kiedy?

Wyselekcjonowaliśmy dla Was dwa piękne miejsca, które pomimo, że sporo od siebie oddalone, mają bardzo podobny charakter.

POLSKA – OLANDIA ****  14.08-21.08 (na każdy termin po 15 pokoi)

AUSTRIA – BURGSTALLER **** 03.07-10.07 (w tym terminie 10 pokoi) – wirtualny spacer po obiekcie

Zakwaterowanie

Wybraliśmy ośrodki o kameralnym charakterze, których piękne położenie pozwala korzystać z uroków natury, nie musząc jednak rezygnować z wysokiego standardu hotelu i oferowanej infrastruktury. Szczególną wagę przyłożyliśmy do tego, aby były to miejsca przyjazne najmłodszym, z infrastrukturą do różnorakich zajęć sportowych (korty tenisowe, basen, boiska, place zabaw, stadnina koni), ukierunkowanych na sport przez zabawę. Nie zaniedbujemy także dorosłych, zadbaliśmy więc o to, aby hotele oferowały wysoki standard, dysponowały strefą wellness, strefą wypoczynku czy hotelowym barem. Oba miejsca znajdują się także w bardzo małej odległości od akwenów wodnych.

Zobacz, kto nas pociągnie za sobą

Poznaj naszego trenera!

Marcin Piętka – odwieczny pasjonat gór, ratownik GOPR, instruktor narciarstwa PZN i pilot wycieczek. Były członek kadry narodowej w skialpinizmie, trzykrotnie startował w najtrudniejszy zawodach świata Pierra Menta. Trzykrotny wicemistrz Polski w skialpinizmie. Sześciokrotnie przebiegł ultramaraton górski Bieg Rzeźnika (80 km), w którym trzy razy zdobył brązowy medal. Zdobywca Mont Blanc latem i zimą oraz Matterhornu zimą.

Na wyjeździe przekaże Ci wiedzę niezbędną do realizacji samodzielnych krótszych i dłuższych wypraw!

Program

Zapraszam do udziału w moim autorskim programie aktywnego wypoczynku dla rodziców w niezwykłej scenerii Alp, nad Jeziorem Millstattersee lub w pięknych okolicach Pojezierza Sierakowskiego. Podczas gdy Wasze dzieci będą spędzać czas pod okiem instruktorów, ja poprowadzę wycieczki rowerowe i piesze do najciekawszych i najpiękniejszych widokowo miejsc w okolicy.

Marcin Piętka

NiedzielaRozgrzewka

Na początek proponuję przyjemną rundę rowerową dookoła Milstätter See. Trasa ma ~ 31 km, 300m przewyższeń i przejazd spokojnym tempem zajmie około 2h jazdy + co najmniej 2h na przerwy w malowniczych miejscach. Całość trwa około 4-5h.

Trudność: Trasa łatwa, dla każdego, rodzin z dziećmi, rodziców z dziećmi w foteliku rowerowym.

PoniedziałekWycieczka piesza na Wölaneck 2145 m n. p. m.

Aklimatyzacji ciąg dalszy, tym razem będzie to wędrówka pięknymi grzbietami alpejskich hal. Jedziemy samochodem do Bad Klein Kirchheim, skąd koleją gondolową pokonujemy większość przewyższenia.

Trasa liczy minimum 5 km, z opcją wydłużenia, przewyższenie wynosi 300-400 m. Łączny czas: ok. 4h (przejazd, gondola, trasa).

Trudność: łatwa trasa dla każdego, w tym rodziców z małymi dziećmi w nosidełku.

WtorekWycieczka MTB ponad Döbriach i Radenthein

Spróbujmy naszych sił na ścieżkach górskich! Trasa ma ok. 25 km w terenie górskim i 700 m przewyższenia. Wyjeżdżamy łatwym asfaltowym wariantem na przepiękne widokowe tarasy z pejzażem Jeziora Milstätter i wznoszących się wokół Alp, po czym testujemy nasze rowery MTB w górskim terenie.

Trudność: dla średniozaawansowanych, konieczny rower MTB z odpowiednim ogumieniem górskim.

ŚrodaWycieczka piesza na Mirnock 2110 m n. p. m.

Piękny szczyt z panoramą na wszystkie strony świata na który możemy wyjść prosto z recepcji hotelowej 😊. Aby oszczędzić sobie sił, możemy podjechać samochodem i ruszyć z wyższego pułapu. Trasa ma łącznie 10 km, ok. 850 m przewyższenia i zajmie ok. 3-5 h, w zależności od tempa marszu i długości przerw.

Trudność: dla średniozaawansowanych, trasa biegnie wygodnymi ścieżkami, później przez rozległe hale alpejskie.

CzwartekWycieczka MTB na Granattor

Zmierzmy się z najpiękniejszą trasą MTB tej okolicy, łączącej elementy wszystkich krajobrazów, jakie możemy w górach spotkać! Trasa ma ok. 37 km w trudnym terenie górskim (1700m przewyższenia ). Można ją skrócić o ok. 12 km i 400m przewyższenia podjeżdżając samochodem do Obermillstatt.

Trudność: dla zaawansowanych jeźdźców, konieczny rower MTB z odpowiednim ogumieniem górskim. Rower elektryczny da radę jednak niektóre elementy zjazdu wymagają dobrej techniki.

W skróconym wariancie czas przejazdu to ok. 4h.

PiątekVia Ferrata

Dla chętnych możliwość wyjścia na piękną Via Ferratę mieszczącą się 15 min. pieszo od hotelu Burgstaller. Świetne przeżycie i znakomite źródło adreanaliny przy zachwaniu pełnego bezpieczeństwa. Dostępne dla każdej sprawnej fizycznie osoby, bez dużego lęku wysokości (trasa zawiera strome i eksponowane momenty). Towarzysząca nam nieustannie stalowa lina asekuracyjna sprowadza do zera ryzyko.

Czas przejścia to ~1,5h + dojście i powrót ( łącznie ok.2 h ).

NiedzielaRowerem nad Wartę

Na powitanie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego rozejrzyjmy się po okolicy. Trasa w wersji maxi ma 25 km i wiedzie nad samą Wartę, można ją skrócić do 13 km. 80% trasy wiedzie utwardzonymi lecz nie asfaltowymi drogami w malowniczej scenerii.

Trudność: trasa łatwa, nieliczne odcinki piaszczyste. Łączny czas przejazdu bez przerw, wersja maxi: ok 2-2,5h.

PoniedziałekWycieczka do Sierakowa

Tym razem wygodnie, częściowo asfaltem, częściowo bezdrożami przez lokalne wioski pojedziemy do Sierakowa gdzie można zobaczyć m. in. słynne Stado Ogierów Sieraków.

Trudność: trasa łatwa, nieliczne odcinki piaszczyste. 70% trasy wiedzie asfaltowymi drogami w malowniczej scenerii. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2-2,5 h ( 28 km ), z przerwami całość ok. 4-4,5 h.

WtorekJogging lub marszobieg nad Jezioro Lubiwiec

Okolica Prusimia zachęca do biegów i nordic walking po okolicznych ścieżkach. Na rozgrzewkę marszobieg, nordic walking lub bieg dla bardziej zaprawionych w bojach – trasa ma ok 8 km. Dobrze zabrać ze sobą strój kąpielowy – czyste jezioro Lubiwiec ma ciekawe, ukryte w dzikich ostępach Parku Krajobrazowego urokliwe plaże na przyjemny odpoczynek z kąpielą.

Czas tam i z powrotem z przerwą na kąpiel to ~ 2h. Po powrocie do Olandii siatkówka plażowa.

ŚrodaWycieczka rowerowa do Międzychodu

Liczne wzniesienia i bardzo zróżnicowane krajobrazy na odcinku do Międzychodu nad Jezioro Miejskie dadzą amatorom dwóch kółek możliwość sprawdzenia się w każdym terenie i na każdej nawierzchni.

Trudność: trasa dość trudna z uwagi na odcinki piaszczyste, 70% trasy to bezdroża, ok 30% asfalt. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2-2,5 h (21 km).

CzwartekPętla po wsiach Wielkopolski

Tym razem odwiedzimy kilka lokalnych wsi i PGR-ów w scenerii ciągnących się po horyzont pól. Rezerwat Kamionki i Dwór z XVII w. w Mnichach oraz Tama Bobrowa uatrakcyjnią przejazd.

Trudność: trasa łatwa, 80% trasy to asfalt, 20% to drogi utwardzone. Łączny czas przejazdu bez przerw: ok. 2 h (20-25 km).

PiątekTurniej siatkówki plażowej w Olandii

Na zakończenie rozegramy turniej plażówki. Żeby dobrze rozgrzać nogi, dla chętnych jogging – pętla do Popowa. Czas 35-50 min. w zależności od tempa.

Dla chętnych przez wszystkie dni pobytu nie zabraknie też atrakcji takich jak narty wodne, wakeboard, slidery, skutery wodnie itp.

Do zobaczenia!

Jak wygląda dzień?

Mieszkacie ze swoimi dziećmi w przestronnych rodzinnych pokojach, po śniadaniu Waszym zadaniem jest przygotowanie i ubranie dziecka na zajęcia sportowe.

Wtedy opiekę przejmują instruktorzy. Cały dzień jest z góry zaplanowany. Zajęcia sportowe podzielone są na bloki: tenisowy, wodny, rowerowy oraz na grupy według poziomów zaawansowania i wieku. Wstępne przyporządkowanie do grup odbywa się w biurze na podstawie informacji dostarczonych przez rodziców na karcie informacyjnej, którą wyślemy do Państwa niedługo przed wyjazdem. W praktyce zajęcia wyglądają tak, że podczas gdy część dzieci przebywa na korcie tenisowym, inna grupa uczestniczy w zajęciach na wodzie. W środku dnia robimy przerwę na obiad i wtedy proszeni jesteście o towarzyszenie swoim pociechom. Każdego dnia znajdzie się też trochę czasu wolnego na relaks nad wodą czy basenem, wspólną wycieczkę rowerową czy jazdę konną pod okiem hotelowych instruktorów (możliwość rezerwacji przed wyjazdem).

Proponujemy także szkolenia tenisowe dla dorosłych – w cenie wyjazdu. Jeżeli zdecydujesz się na naukę od zera lub szlifowanie swoich umiejętności pod okiem naszych instruktorów, wystarczy zaznaczyć odpowiednią rubrykę w formularzu rezerwacyjnym.

Zapoznaj się ze szczegółami wyjazdów